• Nieuws
  • Samen eten in de MaasStee

Samen eten in de MaasStee

Een beetje verstopt in de wijk Pittelo ligt wijkgebouw de Maasstee aan de Maasstraat 25. Een wijkgebouw welke een ontmoetingsplek is voor verschillende organisaties op diverse terreinen. Op zaterdagavond 23 november ben ik aanwezig als wijkreporter bij het samen eten.

 

De activiteit wordt voor de tweede keer georganiseerd. Door omstandigheden lag het even stil maar nu wordt het weer enthousiast opgepakt. Tijdens de inloop vanaf 17.00 uur spreek ik Brigitta Hessels, een van de drijvende krachten in de Maasstee en van deze activiteit. De activiteit is ontstaan door het zien van het samen eten in andere wijken. Het doel is het verbinden van buurtbewoners, het elkaar ontmoeten en het verminderen van eenzaamheid.

 

Middels het buurtkrantje “de pitstop”, flyers en borden in de wijk heeft men geprobeerd zoveel mogelijk mensen te bereiken. En dat is met een opkomst van 53 personen goed gelukt. De kosten probeert men voor de deelnemers laag te houden door een kleine persoonlijke bijdrage en een aanvulling van Stilla.

 

Om 17.30 uur opent Brigitta de avond. Ze heet iedereen van harte welkom. Er is een chinees buffet wat er aantrekkelijk uitziet en de deelnemers worden per tafel uitgenodigd om voor de eerste keer op te scheppen. En er is voldoende want ook een tweede keer opscheppen is mogelijk. Er wordt gezellig gepraat. De meeste deelnemers wonen in de wijk. Een enkeling komt uit naast gelegen buurten.

 

Ter afsluiting van het eten is er door een van de vrijwilligers zelf een toetje gemaakt wat er prima in gaat. De ontvangst was prettig, de sfeer was goed en gezellig. Dit smaakt letterlijk naar meer. Dus houdt de aankondigingen in de gaten. Een leuke en warme activiteit voor een wijkcentrum die graag de “huiskamer van de wijk” wil zijn.

 

Monique Meppelink

Foto's

Alex Kempers
Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Kunst verbindt culturen bij Hof van Rhee

Kunst verbindt culturen bij Hof van Rhee

Twintig kunstenaars uit Drenthe, Groningen, Iran, Jemen en Syrië exposeren buitenkunst op twintig hectare...
Lees verder
Open dag Molukse wijk

Open dag Molukse wijk

Op 22 augustus opende de wijk Lariks haar deuren voor alle Assenaren om samen het 60-jarig bestaan van de...
Lees verder
Onafhankelijkheidsdag Oekraïne in de MaasStee

Onafhankelijkheidsdag Oekraïne in de MaasStee

Onafhankelijkheidsdag in Oekraïne wordt gevierd op 24 augustus. Op deze dag herdenkt de onafhankelijkheid...
Lees verder