• Nieuws
  • Meedenken over groen aan de Zilverschoonstraat

Meedenken over groen aan de Zilverschoonstraat

De eerste flats aan de Zilverschoonstraat worden binnenkort opgeleverd. Toekomstige bewoners is gevraagd om mee te denken over de groeninrichting van de openbare ruimte tussen de flats.

 

Bewonersbijeenkomst goed bezocht

De toekomstige bewoners van de twee flats die als eerste worden opgeleverd, werden uitgenodigd voor een bijeenkomst bij Actium op maandag 16 februari om 19.00 uur zijn. Tijdens deze avond zijn meerdere medewerkers van Actium aanwezig, een vertegenwoordiger van de gemeente en dhr. Daling van Groen Totaal A. de Boer.

 

Het is altijd spannend hoeveel mensen gehoor geven aan een uitnodiging. Met ruim 40 aanwezigen is de belangstelling groot om mee te denken over de toekomstige woonomgeving.

 

Samen kiezen tussen twee groenontwerpen

Er zijn vier flats gebouwd die per twee met de ingangen naar elkaar toe staan. Hierdoor ontstaan twee openbare ruimtes die samen met bewoners worden ingericht. Daarbij staan ontmoeten en gebruik, het vergroten van biodiversiteit en het creëren van privacy centraal.

Dhr. Daling van Groen Totaal A. de Boer licht de ideeën en mogelijkheden toe en presenteert twee voorbeeldschetsen. De eerste schets laat paden zien met betonnen zitranden, waarbij het middendeel is ingevuld met groen. De tweede schets bestaat uit paden met losse zitplekken die vastgezet worden, maar indien gewenst ook verplaatst kunnen worden. Dat is bij de betonnen zitranden niet mogelijk.

 

In beide schetsen is ruimte voor bloeiende planten, kruidenrijk grasland, gazon en gemengde hagen. Schaduw is er voldoende, omdat de bestaande bomen in het gebied bij de nieuwbouw bewust zijn behouden.

 

Banken, fruitbomen en kruiden

Na de toelichting van dhr. Daling en aanvullingen van Actium kiezen de bewoners voor de schets met de losse banken. Daarnaast wordt de wens uitgesproken om kleine fruitbomen te planten en kruiden toe te voegen aan het groen. Over de manier van maaien worden verschillende opties besproken; hierover wordt op een later moment een keuze gemaakt. Ook wordt richting de gemeente de wens uitgesproken om een afvalbak voor hondenpoepzakjes te plaatsen.

 

Tekst van: Monique Meppelink, wijkreporter (tekst) bij Mijn Buurt Assen
Foto's van: Maarten Blok, wijkreporter (foto) bij Mijn Buurt Assen

Foto's

Het gekozen ontwerp en sfeerbeelden van de avond
Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Superburen, bedankt!

Superburen, bedankt!

Inmiddels zijn de Superburen bekendgemaakt. Afgelopen weken zijn de goed gevulde cadeaupakketten uitgedee...
Lees verder
Officieel geopend: het Beemdpad met groene bogen

Officieel geopend: het Beemdpad met groene bogen

Woensdag 7 Oktober was het zover: de met lokale kunst versierde bogen groene werden onthuld!
Lees verder
Het was een feest: het 3e Ubuntu Festival

Het was een feest: het 3e Ubuntu Festival

Afgelopen zaterdag 26 september werd het 3e Ubuntu Festival gevierd. Wijkreporters Ellen en Jimmy waren e...
Lees verder