• Nieuws
  • Kinderburgemeester en Kinderraad bezoeken de sportkledingbank

Kinderburgemeester en Kinderraad bezoeken de sportkledingbank

Op 19 maart heeft de Kinderraad een werkbezoek bij de Hippe Kringloop. Deze dag staat de sportkleding bij de kringloop in het middelpunt. Er komen acht raadsleden kijken hoe het werkt in de kringloop. Na een korte introductie door het Jeugdfonds Sport en Cultuur, de sportbuurtwerker van Vaart Welzijn en Assen Sportstad, is het doel en de noodzaak van deze nieuwe kledingbank ons duidelijk geworden. Luzan van de Hippe Kringloop geeft een rondleiding langs de verschillende afdelingen van de winkel. Wijkreporter Christine Eggens ging mee op pad en schreef dit artikel.

 

Uitzoekwerk

Als eerste werd de ruimte van de inbreng bekeken, 'de grote klus' waar de spullen worden ingebracht en alles gecontroleerd wordt. De dingen die oud en niet draagbaar zijn komen niet in de winkel. Kleding wordt bekeken en als het er goed uitziet en fris ruikt , kan het naar de kledingbank. Er zijn ook nieuwe shirts en broeken bij, dat is echt een cadeautje. De Kinderraad stelt verschillende vragen om erachter te komen hoe de werkzaamheden verlopen. Na de controle en poetsbeurt is alles netje en geprijsd, het kan in de winkel.

 

Sportsetjes scoren

In de volgende ruimte van de Sportkledingbank hangt werkelijk voor alle sporten wel iets wat een kind nodig heeft om mee te kunnen doen aan  zijn/haar favoriete sport. Het is voor de mensen met een kleine portemonnee een uitkomst om hier naar toe te komen om hun kinderen mee te laten doen. Wel wordt er benadrukt dat je een voucher kunt tonen van Vaart Welzijn of de gemeente om van deze dienst gebruik te kunnen maken. Dit kan via de school van de kinderen of via het Jeugdfonds Sport en Cultuur. 

 

Bekendheid

De Kinderburgemeester, tevens ambassadeur van het Jeugdfonds; Seb Fledderus verzamelt de ideeën van de raad en geeft aan dat ze op verschillende scholen een presentatie hierover willen geven. Daarmee scoren ze natuurlijk al flink wat punten.

 

Sport en cultuurfonds

Meer informatie over het Sport en Cultuurfonds en het aanvragen hiervan vind je hier.

 

 

 

Foto's

Arjan Poel
Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Speelgoed- en kinderkledingbeurs

Speelgoed- en kinderkledingbeurs

Op zaterdag 8 november wisselde er heel veel kinderkleding en speelgoed van eigenaar in MFA Kloosterveste...
Lees verder
De kerstbomenactie is weer terug!

De kerstbomenactie is weer terug!

Ho ho ho! De kerstbomenactie is weer van start. Tijd om samen te zorgen voor een stralende, sfeervolle st...
Lees verder
Terugblik: Burendag in Noordermaat

Terugblik: Burendag in Noordermaat

Op donderdag 31 oktober was het Burendag in Noordermaat. De dag werd georganiseerd met als doel om samen ...
Lees verder