• Nieuws
  • Jong leren programmeren bij de Coderdojo

Jong leren programmeren bij de Coderdojo

Een kleine groep kinderen ging afgelopen zaterdag met groot enthousiasme aan de slag met programmeren tijdens de de CoderDojo in wijkgebouw de Dissel. 

 

Initiatief vanuit de buurt

Deze CoderDojo is een initiatief van Peter Pinkster, een betrokken bewoner uit Marsdijk. Hij hielp zelf ook mee als begeleider en bracht zijn kennis over op de kinderen.

 

Het organiseren van Coderdojo's wordt wereldwijd gedaan. De leerzame workshops zijn gratis en laten jongeren tot 18 jaar kennismaken met techniek en programmeren. Onder leiding van enthousiaste vrijwilligers gaan de kinderen aan de slag met het maken van games, websites, apps en robots. 

 

Leuke, leerzame middag

De sfeer zat er goed in! De deelnemers waren enthousiast en leerden veel. Ook genoten zij van limonade, iets lekkers en een heerlijke lunch. Allemaal gratis.

 

Vervolg in het najaar

Het plan is om dit najaar nog een CoderDojo te organiseren, in het Duurzaamheidscentrum.

 

Lijkt het jouw kind leuk om te leren programmeren? Houd onze kanalen dan in de gaten!

Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Een zomer vol inspiratie, kennisdeling en nieuwe ervaringen voor 60-plussers in Assen

Een zomer vol inspiratie, kennisdeling en nieuwe ervaringen voor 60-plussers in Assen

Met het nieuwe initiatief Zomerwijs staat van 4 juli tot en met 16 augustus een gevarieerd programma klaa...
Lees verder
Rommelmarkt Peelo

Rommelmarkt Peelo

Wijkreporters Christine en Ineke struinden afgelopen zondag 5 juli samen met andere enthousiastelingen ov...
Lees verder
Stempelkaartactie weer van start deze zomer

Stempelkaartactie weer van start deze zomer

Nog op zoek naar plannen voor de zomervakantie voor kids? Dan is er goed nieuws: de jaarlijkse stempelkaa...
Lees verder