Op 11 maart 2025 is de feestelijke opening van de Noordermaat en vanaf drie uur loopt het hele partkeerterrein vol met mensen. Wat een gezelligheid, zoveel belangstelling en zoveel verschillende organisaties hebben hier aan meegewerkt.
Om half vier begint de toespraak, Bas de Leeuw verteld over het ontstaan van het idee en het begin van de gesprekken in 2017 en 2018. Ook wat er vervolgens allemaal gebeurde tot aan de oplevering in september 2024. Het betreft een wooncomplex van veertig wooneenheden en is onderverdeeld in 32 appartementen en 8 studio’s.
Bij de toespraak worden de verschillende organisaties en bewoners betrokken en geven elk hun visie op het concept ´wonen in de flat Noordermaat’. In groepjes van vier komen het leger des heils, bewoners, Cosis, Actium en Vaartwelzijn aan het woord. De één kan vertellen over de ambulante begeleiding en de bewoner meld dat hij hier graag woont. Ook komt de gezamenlijke huiskamer nog ter sprake, waar alle bewoners gebruik van mogen maken. De directeur van de Maria in Campisschool juf Roos, die als goede buur graag mee wil werken aan de omgeving van de flat en graag meedenkt over de tuin en een uitruil of samenwerking met de leerlingen van de school en de bewoners van Noordermaat.
De officiële openingshandeling is bij de ingang van de flat. Deze was mooi versiert met ballonnen en een rode loper. Hier staat ook een schildersezel met twee schilderijen van kunstenaar Henk Klooster. Door wethouder van zorg Jan Broekema en twee leerlingen van de school wordt een groot papier van de ezel getrokken en toont de kunstwerken die later aan de muur van de gezamenlijke huiskamer komen te hangen. Hierna is de informele bijeenkomst en nog wat drinken voor de liefhebber. Edgar de projectleider gaf nog een rondleiding in het gebouw. Ik had iemand horen zeggen: ik wil hier nooit meer weg. Groot gelijk.
Foto's