• Nieuws
  • Feestelijke opening Noordermaat flat

Feestelijke opening Noordermaat flat

Op 11 maart 2025 is de feestelijke opening van de Noordermaat en vanaf drie uur loopt het hele parkeerterrein vol met mensen. Wat een gezelligheid, zoveel belangstelling en zoveel verschillende organisaties hebben hieraan meegewerkt.

 

Om half vier begint de toespraak. Bas de Leeuw van woningcorporatie Actium vertelt over het ontstaan van het idee en het begin van de gesprekken in 2017 en 2018. Ook wat er vervolgens allemaal gebeurde tot aan de oplevering in september 2024. Het betreft een wooncomplex van veertig wooneenheden en is onderverdeeld in 32 appartementen en acht studio’s.

 

Wonen in de Noordermaat 

Bij de toespraak worden de verschillende organisaties en bewoners betrokken en geven elk hun visie op het concept 'wonen in de flat Noordermaat'. In groepjes van vier komen het Leger des Heils, bewoners, Cosis, Actium en Vaartwelzijn aan het woord. De één kan vertellen over de ambulante begeleiding en een bewoner meldt dat hij hier graag woont. Ook komt de gezamenlijke huiskamer nog ter sprake, waar alle bewoners gebruik van mogen maken. De directeur van de Maria in Campisschool, juf Roos, die als goede buur graag mee wil werken aan de omgeving van de flat en graag meedenkt over de tuin en een uitruil of samenwerking met de leerlingen van de school en de bewoners van Noordermaat.

 

De opening 

De officiële openingshandeling is bij de ingang van de flat. Deze was mooi versierd met ballonnen en een rode loper. Hier staat ook een schildersezel met twee schilderijen van kunstenaar Henk Klooster. Door wethouder van zorg Jan Broekema en twee leerlingen van de school wordt een groot papier van de ezel getrokken en toont de kunstwerken die later aan de muur van de gezamenlijke huiskamer komen te hangen. Hierna is de informele bijeenkomst en nog wat drinken voor de liefhebber. Edgar, de projectleider, gaf nog een rondleiding in het gebouw. Ik hoorde iemand zeggen: "Ik wil hier nooit meer weg." Groot gelijk.

 

Geschreven door Christine Eggens

Foto's

Jimmy Pattipawaej
Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Een buur met een hart van goud – wie nomineer jij?

Een buur met een hart van goud – wie nomineer jij?

Ken jij iemand in jouw straat of buurt die altijd voor anderen klaarstaat? Dan is dit hét moment om die b...
Lees verder
Onafhankelijkheidsdag Oekraïne door de ogen van onze inwoner

Onafhankelijkheidsdag Oekraïne door de ogen van onze inwoner

Onafhankelijkheidsdag in Oekraïne wordt gevierd op 24 augustus. Inwoner Peter stuurde prachtige foto's en...
Lees verder
Kunst verbindt culturen bij Hof van Rhee

Kunst verbindt culturen bij Hof van Rhee

Twintig kunstenaars uit Drenthe, Groningen, Iran, Jemen en Syrië exposeren buitenkunst op twintig hectare...
Lees verder